SLOKOV Variant SL23D EKODESIGN - Kotol na drevo a uhlie

Kód: SL23D
Značka: Slokov
ZADARMOZADARMO
sl23d
2 540 € 2 116,67 € bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Doprava zadarmo*

Podrobný popis

Oceľový teplovodný kotol Variant SL34D suchého kusového dreva (pre slovenský trh je od 1.1.2018 schválené iba palivo hnedé uhlie) a hnedého uhlia – zrnenie 20-40 mm (orech 1).

Plní triedu 4 podľa STN EN 303-5 a normu EKODESIGN
Možno používať aj po roku 2022
Záruka 3 roky (záručný a pozáručný servis)
Sila plechu 5 mm
Popis kotla
Kotly sú vyrábané so štandardnou vstupnou a výstupnou prírubou typu „Slokov“ (4x skrutka M12). Toto prevedenie umožňuje jednoduchú výmenu staršieho kotla SLOKOV za kotol nový. Protipríruby sú ale novo vyrábané s vývodom G2″ (vnútorný závit) pre jednoduchšiu prvomontáž.

Pre jednoduchú vymeniteľnosť Vám radi ponúkneme redukciu, ktorá vyrovná výškový rozdiel kotlov. To zaručuje ľahkú výmenu staršieho kotla typu za tento nový kotol. Použitím tohto predĺženia na výstupe kotla dosiahnete to, že vstupná a výstupná príruba na novom kotli má rovnaký tvar a rovnakú polohu ako pri kotloch SL27, SL27-3, SL33 a SL33-3 (kotle na uhlie od firmy SLOKOV). Výšková redukcia zaručí ľahkú výmenu staršieho typu kotlov za nový. Je len nutné počítať s väčšou šírkou kotla as väčšou násypnou šachtou (kotol potrebuje viac miesta do boku a dopredu).

Kotol spĺňa 4. triedu podľa STN EN 303-5 a EKODESIGN podľa 2015/1189.
Vysoká účinnosť spaľovania, nízka spotreba paliva.
Zameniteľné za staršie typy kotlov Slokov.

Konštrukcia kotla
Kotol je zvarený z oceľových plechov. Vnútorný priestor je rozdelený vodnou prepážkou na násypnú šachtu, spaľovaciu komoru a výmenník, ktorým prúdia spaliny ku dymovému hrdlu. Pod spaľovacou komorou a násypnou šachtou je dvojdielny rošt, ovládaný z bočnej strany kotla pákou.

Regulácia sekundárneho vzduchu privádzaného do spaľovacej komory zvyšuje účinnosť kotla. Primárny vzduch je privádzaný pod rošt regulovateľnou klapkou v popolníkových dvierkach. Regulácia sa vykonáva ručne alebo automatickým regulátorom výkonu (TRV), ktorý je dodávaný ako príslušenstvo súčasne s kotlom. Vstup a výstup vykurovacej vody je štandardne opatrený prírubami G2″, je možné si ale objednať aj kotol s prírubami G 1 1/2″ alebo DN 65. Dymovod je v osi kotla na zadnej strane.


Použitie kotla, palivo
Oceľový teplovodný kotol VARIANT SL-D je zdrojom tepla vhodný na vykurovanie bytov, rodinných domčekov, prevádzok a obdobných objektov s tepelnou stratou okolo 33 kW. Vykurovací systém môže byť s otvorenou alebo tlakovou expanznou nádobou, samotiažnym alebo núteným obehom vykurovacej vody, s maximálnym pretlakom 200 kPa.

Kotol VARIANT SL34 D je určený na spaľovanie suchého dreva s maximálnou vlhkosťou 20%, tj. prírezov z guľatiny do pr. 100mm a dĺžky do 280mm, respektíve štiepaného dreva s kôrou alebo bez kôry a hnedého uhlia (podľa STN EN 303-5 – 1.2.2 fosílne palivo, b hnedé uhlie), zrnenie 20-40 mm, orech 1, o minimálnej výhrevnosti 1 MJ/kg. Výrobca odporúča drevo ukladať do prikladacej šachty priečne, aby dochádzalo k plynulému odhoreniu a zosuvu palív. Pri použití tzv. „netvarov“, je nutný zvýšený dohľad obsluhy.

Dobrá funkcia je podmienená okrem odbornej inštalácie aj potrebným komínovým ťahom a správnou obsluhou.

Kotly VARIANT SL-D sú zaradené podľa STN EN 303-5 do triedy 4 a 3. Podľa tejto normy musia byť kotly pripojené k akumulačnému zásobníku, ktorý slúži na odvádzanie prebytočného tepla.

 

Hlavné rozmery kotla Variant SL23D

Legenda
1 – Klapka sekundárneho vzduchu
2 – Sadzové dvierka
3 – Roštovacia páka
4 – Popolníkové dvierka
5 – Rúrky k DBV1 – nie je súčasťou kotla
6 – Termomanometer – teplomer s tlakomerom
7 – DBV1 – dvojcestný dochladzovací bezpečnostný ventil – zvláštne príslušenstvo
8 – TRV – tepelný regulátor výkonu – zvláštne príslušenstvo kotla

 

A – výška kotla 1030 mm
B – hĺbka kotla 880 mm
C – šírka kotla 450 mm
D – výška príruby vykurovacej vody-výstup 1030 mm
E – výška osi dymovodu 890 mm
F – výška príruby vykurovacej vody-vstup 215 mm
G – vzdialenosť osi vykurovacej vody-výstup    375 mm
H – priemer odťahového hrdla 160 mm

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: